Ф. 2124 К; оп. 1; а.е. К 20369
Справка от ДС за дейността на Л. Аврамов (1982)
Сведения по залавянето и предаването
Въпросник за установяване на самоличност
Определение за мярка за неотклонение
Присъда по дело № 503 от 1942 г.
Писмо за определяне мястото за изтърпяване на наказанието
Заповед за назначаване на работа в затвора
Писмо за освобождаване от затвора
Лична карта за затворено лице, затворнически картон и затворническа лична карта
Ф. 2123 К; оп. 1; а.е. С 101572
Списък на подсъдимите: Цвятко Радойнов, Трифон Георгиев, Васил Йотов, Иван Изатовски, Йозеф Байдо, Андон Бекяров, Димитър Димитров, Васил Додов, Стефан Пашев, Борис Томчев, Делчо Наплатанов, Иван Дреновски, Лъчезар Аврамов, Август Попов, Георги Кратунчев, Димитър Тепляков, Иван Иванов, Георги Вошикаров, Янко Янев Комитов, Тодор Фотакев Николов, Николай Романов, Мирко Петков, Симеон Славов, Иван Щерев, Мильо Милев, Димо Астаджов, Владимир Чернов
Справка за обстоятелствата около залавянето на Бекяров (1973)
Удостоверения и заявления за издаване на народни пенсии
Бележка с указания във връзка с документи от досието на Цвятко Радойнов
Препис от показания на Бекяров (1964)
Полицейско донесение за залавянето на Стефан Пашев
Лъчезар Аврамов Стоянов е роден на 29 април 1922 г. в София. Син е на Аврам Стоянов, активен комунистически деец.
През 1936 г. става член на РМС, а през 1938 заминава за Съветския съюз, където преди него е емигрирал баща му. Там завършва средното си образование и започва следването си. След нападението на Германия над Съветския съюз се записва като доброволец в Червената армия. През септември 1941 г. е прехвърлен нелегално в България с голяма саботажна група. Групата е разбита още с пристигането си. Лъчезар Аврамов е заловен и в последвалия "Процес на парашутистите и подводничарите" е осъден на смърт. По-късно присъдата му е заменена с доживотна, тъй като е непълнолетен.
След Девети септември става помощник-командир на Втори гвардейски полк. През 1945 г. става член на БКП и секретар на РМС. От 1951 до 1955 г. оглалява ДСНМ (Димитровски съюз на народната младеж), а през 1954 г. е кандидат-член на ЦК на БКП. От 1959 до 1960 г. ръководи отдел "Пропаганда" на ЦК на БКП, по-късно е зам.-министър и министър на външната търговия, министър без портфейл в първия кабинет на Тодор Живков. От 1966 г. е заместник на Тодор Живков в правителството и кандидат-член на Политбюро на ЦК на БКП.
През 1971 г. е отстранен от заеманите партийни длъжности и е изпратен като дипломатически представител към ООН и посланик в Нидерландия. През 1981 г. отново е член на ЦК на БКП и председател на БАТО (Българска асоциация за туризъм и отдих).
Удостоен е със званието "Герой на социалистическия труд" и е носител на Орден "Георги Димитров".
След 1989 г. е освободен от всички заемани постове.
Лъчезар Аврамов умира на 10 април 2003 г. в София.